Επίσκεψη της Β Λυκείου στο ΚΕΠ Τσαριτσάνης

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ  ΕΠΙΣΚΕΨΗ  ΣΤΟ  Κ.Ε.Π  ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ

Εκπαιδευτική  επίσκεψη  στο  Κ.Ε.Π  Τσαριτσάνης πραγματοποίησαν την Παρασκευή 02/03/2018  μαθητές της  Β΄ Τάξης  του  Γ.Λ.Τ Τσαριτσάνης . Η  επίσκεψη  πραγματοποιήθηκε  στα  πλαίσια  του μαθήματος Πολιτικής  Παιδείας   με  υπεύθυνους  εκπαιδευτικούς τους  Πλιάτσικα  Κων/νο  και  Τσιμπόλη  Νικόλαο.  Η  Πολιτική  Παιδεία  είναι  ένα  νέο  μάθημα που  εκτός από  τα  οικονομικά  κοινωνικά  και  πολιτικά θέματα  ασχολείται  και  με τη  λειτουργία της  αυτοδιοίκησης .

Οι  μαθητές  επισκέφθηκαν  το  Κ.Ε.Π  Τσαριτσάνης  και  ενημερώθηκαν από τον  Κο  Καραγιάννη  Κων/νο   για  τις  υπηρεσίες  και  τις   λειτουργίες  που   παρέχει  στους  πολίτες.  Με αυτήν την επίσκεψη τους δόθηκε  η ευκαιρία να  γνωρίσουνε  από  κοντά  αυτόν  τον  τόσο  σπουδαίο και  σημαντικό για  την  κοινωνία  τομέα  της  Αυτοδιοίκησης.

kep2

kep1