Σεπ 10

Έναρξη νέου διδακτικού έτους 2021-2022

Ο αγιασμός  για την έναρξη του νέου διδακτικού έτους 2021-2022 θα τελεστεί στον αύλειο χώρο του σχολείου μας ώρα 10 π.μ. σύμφωνα με όλες τις προβλεπόμενες υγειονομικές διατάξεις που αφορούν στην πρόληψη και προφύλαξη από την πανδημία του κορονοϊού Covid-19.

Ωρα προσέλευσης των μαθητών/τριών: 8:10 π.μ.

Την πρώτη ημέρα θα μοιραστούν τα βιβλία και θα ενημερωθούν οι μαθητές/τριες για τα μέτρα προστασίας που πρέπει να τηρούνται κατά την παραμονή τους στο σχολείο.

Όλοι οι μαθητές/τριες θα πρέπει να έχουν μαζί τους: Πιστοποιητικό Εμβολιασμού ή Βεβαίωση παρελθούσης Νόσησης (τελευταίου Εξαμήνου) ή δήλωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού (σέλφ) τέστ έως 24 ώρες πριν την προσέλευσή τους στην σχολική μονάδα.

Από 8-9-2021 έως 17-9-2021 οι γονείς μπορούν να παραλαμβάνουν από τα φαρμακεία έως 6 δωρεάν selftest για τις πρώτες 3 εβδομάδες λειτουργίας των σχολείων.

Καλή αρχή και καλή σχολική χρονιά!