Δωρεά στο Γυμνάσιο-Λ.Τ. Τσαριτσάνης «Κωνσταντίνος Οικονόμος» στη μνήμη του Θωμά Μπούμπα.

Η Διευθύντρια, ο Σύλλογος των Διδασκόντων/σων και οι Μαθητές/τριες του Γυμνασίου-Λ.Τ. Τσαριτσάνης «ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ», εκφράζουμε δημόσια τις θερμές ευχαριστίες μας στην κ. Καλυψώ Μπούμπα και στα αδέλφια της κ. Ιωάννη Μπούμπα και κ. Αναστάσιο Μπούμπα για την δωρεά τους στο σχολείο μας ενός βιντεοπροβολέα (προτζέκτορα) μάρκας EPSON. Η δωρεά έγινε στην μνήμη του πατέρα τους Θωμά Μπούμπα. Ο Θωμάς Μπούμπας, που έφυγε από την ζωή την Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2022, ξεκινώντας από τη γενέτειρα του Τσαριτσάνη υπηρέτησε για 36 χρόνια την εκπαιδευτική κοινότητα σε σχολεία των περιοχών της Ελασσόνας και της Λάρισας ως φιλόλογος καθηγητής αλλά και ως διευθυντής.