Διαγωνισμός ζωγραφικής «Τα κρυμμένα παιδιά. Ιστορίες ανθρωπισμού στη φρίκη του Ολοκαυτώματος.»

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας σε συνεργασία με την Ισραηλιτική Κοινότητα Λάρισας και την Περιφέρεια ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ,  με αφορμή την 27η Ιανουαρίου 2022 Διεθνή Ημέρα Μνήμης για τα Θύματα του Ολοκαυτώματος,  διοργάνωσε Μαθητικό Διαγωνισμό ζωγραφικής για μαθητές της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης με θέμα «Τα κρυμμένα παιδιά. Ιστορίες ανθρωπισμού στη φρίκη του Ολοκαυτώματος».Το σχολείο μας εκπροσώπησαν στον διαγωνισμό οι παρακάτω μαθητές/τριες: Κόντου Αναστασία, Παπαευθυμίου Βασιλική από την Α Γυμνασίου, Κουρομπίνα Μαρίζα, Παμπόρη Βασιλική από την Α Λυκείου και Ραχαντάς Δημήτριος από την Γ Λυκείου.

Οι δημιουργίες των παιδιών είναι αξιέπαινες!

ΚΟΝΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ