Αρχείο Μήνα: Μαρτίου 2024

Bazaar με Πασχαλιάτικες δημιουργίες των μαθητών/τριών των τάξεων Β και Γ γυμνασίου.

?

Την Κυριακή της Ορθοδοξίας στον χώρο του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε bazaar με πασχαλιάτικες δημιουργίες μαθητών και μαθητριών των τάξεων Β και Γ γυμνασίου. Τα παιδιά δημιούργησαν με απλά υλικά όμορφα στολίδια, διακόσμησαν λαμπάδες με φαντασία και το αποτέλεσμα τους αποζημίωσε αφού δεν έμεινε τίποτα απούλητο. Τα έσοδα θα χρησιμοποιηθούν για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης στην …

Συνέχεια ανάγνωσης »

25η Μαρτίου 1821- Σχολική γιορτή – Παρέλαση

images1

Την έναρξη της Ελληνικής Επανάστασης και τους αγωνιστές του 1821 τίμησαν την Παρασκευή 22 Απριλίου 2024 εκπαιδευτικοί, μαθητές και μαθήτριες κατά την διάρκεια σχολικής εκδήλωσης.

Προκήρυξη Διαγωνισμού για την εισαγωγή φοιτητών/ριών στη Σχολή Αξιωματικών και σπουδαστών/ριών στη Σχολή Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο, το ακαδημαϊκό έτος 2024 – 2025

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος: www.fireservice.gr η προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή φοιτητών/ριών στη Σχολή Αξιωματικών και σπουδαστών/ριών στη Σχολή Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο, το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025.

Εκπαιδευτική εκδρομή στο CERN

IMG_20240308_125148

Μια πολύ ενδιαφέρουσα εκπαιδευτική εκδρομή πραγματοποίησαν μαθητές/τριες των τάξεων Α και Β Λυκείου του σχολείου μας από 6 έως 9 Μαρτίου 2024 στην Ιταλία-Γαλλία και Ελβετία με τελικό προορισμό το CERN.